Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle insaatsorucevap.com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan insaatsorucevap.com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

URETEK Zemin güçlendirme teknolojisi

+3 oy
172 gösterim
27 Ocak 2017 ZEMİN VE DEPREM kategorisinde Yasin SEVGİN (1,560 puan) sordu

Avrupa geliştirilmiş, URETEK  Zemin güçlendirme teknolojisi ülkemizin herhangi yerlerinde kullanılıyor mu? veya buna benzer çatlak kapatma teknikleri var mıdır?

bunu sormamın nedeni eğer bunun gibi teknikler varsa veya aynısı URETEK Zemin güçlendirme teknolojisi sayesinde bir çok yıkılmakla karşı karşıya olan yapıları kurtarabiliriz.Bu konuda ülkemiz adına gelişme ve Ekonomi açısından gelişme sarf etmiş olacağımızı düşünüyorum. 

İlginiz için teşekkürler ve bu arada böyle yararlı bir site yaptığınız için tekrardan çok teşekkürler :)

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

2 Cevap

0 oy
27 Ocak 2017 Santiyeci (420 puan) cevapladı
Merhaba ;

URETEK zemin güçlendirme teknolojisi; dediğiniz gibi Avrupa'da geliştirilmiş özgün ve patentli bir teknolojidir. URETEK zemin güçlendirme teknolojisi; inşaat mühendisleri,sigorta şirketleri ve çok sayıda Avrupa ve Amerika üniversiteleri ve devlet kuruluşlarınca onaylanmış olup,yapı temellerinde oluşan oturmaların durdurulmasında hızlı,etkili ve ekonomik bir yöntem olarak tavsiye edilmektedir.URETEK zemin güçlendirme teknolojisinde uygulanan kimyasal enjeksiyon yöntemi ile yapılardaki makine ve teçhizatın,sabit ve hareketli eşyaların kaldırılıp yer değiştirilmesi gerektirmez;mevcut aktivitelerin aksamasını ve parasal kaybı önler.

Ülkemizde bu teknik çözümler var ama pek kullanılmamaktadır.  

Rica ederim , amacımız bilgilendirmek sorunları çözmek.
0 oy
27 Ocak 2017 Yasin SEVGİN (1,560 puan) cevapladı
çok teşekkür ederim bilgiler için.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 135 gösterim
22 Mart 2020 ZEMİN VE DEPREM kategorisinde Ayşenur lale (130 puan) sordu
0 oy
1 cevap 492 gösterim
29 Kasım 2020 ZEMİN VE DEPREM kategorisinde Mithat (120 puan) sordu
0 oy
1 cevap 251 gösterim
11 Şubat 2018 ZEMİN VE DEPREM kategorisinde Omer sordu
0 oy
1 cevap 272 gösterim
1 Mart 2017 ZEMİN VE DEPREM kategorisinde Recep sordu
Hoş geldiniz insaatsorucevap sitesi sizlere sorularınızın gerek diğer üyeler tarafından gerekse bizler tarafından titizlikle cevaplanması imkanını sizlere sunacaktır.Sormaktan çekinmeyin sorulmayan soru kalmasın. Diğer sorularınız için lütfen insaatsorucevap@gmail.com adresine mail atınız.

304 soru

318 cevap

35 yorum

268 üye

...