Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle insaatsorucevap.com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan insaatsorucevap.com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Bina Risk Tespitini daha kolay yoldan yapmak mümkünmüdür ?

0 oy
195 gösterim
16 Ağustos 2018 DEPREM MÜHENDİSLİĞİ kategorisinde MuHenDis sordu
Merhaba bina risk tespitini kolay yoldan yapmanın bir imkanı var mı ? Her ne kadar net olmasa da fikir vermesi açısından bir uygulama varsa yardımcı olurmusunuz ?

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

0 oy
31 Ağustos 2018 Admin (10,280 puan) cevapladı
Merhaba,
Bina risk tespitini yapmanin kolay yolu kesin olmasa da riskli bina yonetmeligindeki hızlı değerlendirme yöntemi başlığı altında performans puanları üzerinden kategorilendirilerek yapılabilir ancak puanlamada herhangi bir sinir değer yoktur burada amaç birçok yapıda risk onceligini tespit etmektir

İlgili sorular

+1 oy
1 cevap 124 gösterim
+2 oy
2 cevap 277 gösterim
0 oy
1 cevap 119 gösterim
15 Kasım 2020 DEPREM MÜHENDİSLİĞİ kategorisinde Tayfun26 (120 puan) sordu
+1 oy
3 cevap 689 gösterim
Hoş geldiniz insaatsorucevap sitesi sizlere sorularınızın gerek diğer üyeler tarafından gerekse bizler tarafından titizlikle cevaplanması imkanını sizlere sunacaktır.Sormaktan çekinmeyin sorulmayan soru kalmasın. Diğer sorularınız için lütfen insaatsorucevap@gmail.com adresine mail atınız.

304 soru

318 cevap

35 yorum

268 üye

...