Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle insaatsorucevap.com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan insaatsorucevap.com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

iyi günler 2019 yılında yapım aşamasında olan bir daire aldık

0 oy
12 gösterim
3 Eylül DİĞER kategorisinde recep yücel (120 puan) sordu
iyi günler 2019 yılında yapım aşamasında olan bir daire aldık yanlız mütahitten  değil oranın daire karşılığı doğalgazını yapan adamdan almış bulunduk. 2021 yılı oldu hala inşaat halinde duruyor benim elimde kat irtifak tapusu var  mutahitte öteleyip duruyo bu durumda ne yapmam gerekir hala inşaat halinde ev.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

0 oy
6 Eylül Admin (10,200 puan) cevapladı
Merhaba,

Bu konuda işler genel itibari ile sözleşmelere, taahhütlere bakar. Bu konuda size bile olmasa başka daire sahipleri ile imzalanmış herhangi bir sözleşme var mı araştırın. Eğer kağıda dökülmüş herhangi bir evrak yok ise daireyi satın aldığınız kişiye de mağduriyetinizi bildirin. Mağduriyetinizin çözülmemesi halinde bir avukat ile görüşmenizi hukuken satın aldığınız kişiye geri iade etme imkanınız olup olmadığını araştırmanızı öneririm.

Kolay gelsin.
Hoş geldiniz insaatsorucevap sitesi sizlere sorularınızın gerek diğer üyeler tarafından gerekse bizler tarafından titizlikle cevaplanması imkanını sizlere sunacaktır.Sormaktan çekinmeyin sorulmayan soru kalmasın. Diğer sorularınız için lütfen insaatsorucevap@gmail.com adresine mail atınız.

302 soru

316 cevap

35 yorum

247 üye

...