Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle insaatsorucevap.com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan insaatsorucevap.com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Evin Metre Karesi Eksik Çıkması

0 oy
72 gösterim
9 Haziran YAPI DENETİMİ kategorisinde Hayırlı123 (120 puan) sordu
Merhaba müteahhitle 125 m2 kare 2 katlı bina anlaştık altı mağaza üstü ev ve 3 balkon anlaşmamız böyle yazılı kağıda yazıldı imzalar atıldı proje geldi alt kat 94 M2 kare üst kat 100 M2 kare ve 1 balkon yok 2 balkon var projede böyle yazıyor 45 bin gibi bir zarar söz konusu sadece kanıt olarak imzalı kağıt var 125 metre kare yapılacak diye imzalandı onaylandı ne yapmak lazım

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

0 oy
14 Haziran Admin (10,200 puan) cevapladı
Merhaba,

Şahsi görüşüm ortada şu anda bir anlaşmazlık durumu çıkmış durumda. Konuşarak ve aranızdaki sözleşme üzerinden çözemiyorsanız hukuki zeminde bu durumu tartışmanız gerekir diye düşünüyorum. Olurda mahkemeye intikal ederse yüksek ihtimal ile eldeki deliller üzerinden haklı çıkarsanız bilirkişi inceler yaklaşık bir bedel hesabı yapar zarar belli olur diye düşünüyorum. Yada kendi aranızda hukuki zeminde uzlaşırsınız.

Kolay gelsin.

İlgili sorular

+2 oy
1 cevap 278 gösterim
+3 oy
1 cevap 124 gösterim
19 Ocak 2017 BETONARME YAPILAR kategorisinde misafir sordu
0 oy
1 cevap 6,630 gösterim
Hoş geldiniz insaatsorucevap sitesi sizlere sorularınızın gerek diğer üyeler tarafından gerekse bizler tarafından titizlikle cevaplanması imkanını sizlere sunacaktır.Sormaktan çekinmeyin sorulmayan soru kalmasın. Diğer sorularınız için lütfen insaatsorucevap@gmail.com adresine mail atınız.

302 soru

316 cevap

35 yorum

247 üye

...