Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle insaatsorucevap.com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan insaatsorucevap.com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Çekme mesafesi

0 oy
62 gösterim
5 Haziran İMAR BİLGİSİ kategorisinde İsa osmanoğlu (120 puan) sordu
İyi günler benim ilçe de imarlı arsam var. Arka komşum arsamla arada 1 metre boşluk bırakarak 3 tane cam koyarak temel atmış. Ben temeline bi şey demiyorum ama camları istemiyorum böyle bir hakkım var mı?nereye müracat etmem lazım Yardımcı olursanız çok mutlu olurum

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

0 oy
6 Haziran Admin (10,200 puan) cevapladı

Merhaba,

Bu konuda en güzel bilgiyi ilçe belediyesinin imar birimine giderek görüşmeniz gerekmektedir. Bahsettiğiniz sınırın bitişik nizam mı, ayrık nizam mı ona bakmalısınız. Komşu bahçe çekme mesafesi 3 m olsa, toplamda 6 m mesafe olurdu. Bence bunu gidin görüşün veya belediyeye resmi yazı yazıp resmi cevap alın size kalmış bu durum. 2 arsanın da resmi imar çapını isteyin bakın, resmi olarak yapı olsa aradaki mesafeler cephelerde ne olurdu diye. Ayrıca pencere olayı ile alakalı bu durum da çıkacak neticelere göre anlaşılır.

Kolay gelsin.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 491 gösterim
18 Eylül 2018 İMAR BİLGİSİ kategorisinde cemyuksel (120 puan) sordu
+2 oy
1 cevap 5,254 gösterim
0 oy
2 cevap 31 gösterim
29 Temmuz DİĞER kategorisinde Necati (180 puan) sordu
0 oy
1 cevap 120 gösterim
1 Kasım 2020 İMAR BİLGİSİ kategorisinde TheiaMania (120 puan) sordu
Hoş geldiniz insaatsorucevap sitesi sizlere sorularınızın gerek diğer üyeler tarafından gerekse bizler tarafından titizlikle cevaplanması imkanını sizlere sunacaktır.Sormaktan çekinmeyin sorulmayan soru kalmasın. Diğer sorularınız için lütfen insaatsorucevap@gmail.com adresine mail atınız.

302 soru

316 cevap

35 yorum

247 üye

...