Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle insaatsorucevap.com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan insaatsorucevap.com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Projede değişiklik

0 oy
53 gösterim
17 Mayıs BETONARME YAPILAR kategorisinde Egemen hoşgör (120 puan) sordu
Merhaba, benim sorum tamamlanmış inşaat projesi ve ruhsatıyla ilgili. Yaptırmak istediğim meskenin yapı ruhsatı belediyeden onaylandı. Ancak mimari projede bizim istediğimizin dışında bağzı odaların pencereleri Fransız balkon olarak çizilmedi. Öncelikle bunları istediğimiz şekle çevirmek için projede değişiklik yaptırıp ruhsatın yenilenmesi gerekir mi? Bununla beraber kokbi tesisat projesi de mimari projeyle birlikte çizildiği için bir kaç radyatör pencerelerin altına denk gelmiş. Bunun da değiştirilmesi gerekir mi? Ya da hiç birine gerek kalmadan bunları inşaat devam ederken değiştirmek bize sorun çıkartır mı? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

0 oy
28 Mayıs Admin (10,200 puan) cevapladı
Merhaba,

Anladığım kadarıyla mimari projede değişiklik yapacaksınız. Değişiklik sonrası ruhsat aldığınızda yenileme amaçlı olacak. Bu konuyu ilgili belediye ile görüşün böyle bir değişiklik için yenileme ruhsatı ve tadilat projesi istiyormusunuz diye. Eğer istiyorlarsa tadilat projesi sonrası yenileme ruhsatı alacaksınız.

Yani ilgili belediye ile görüşmeniz gerekmektedir.

Kolay gelsin.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 117 gösterim
16 Aralık 2020 BETONARME YAPILAR kategorisinde veysel (170 puan) sordu
0 oy
1 cevap 100 gösterim
16 Aralık 2020 BETONARME YAPILAR kategorisinde veysel (170 puan) sordu
+1 oy
1 cevap 3,583 gösterim
+1 oy
1 cevap 3,392 gösterim
7 Aralık 2020 BETONARME YAPILAR kategorisinde MeteS (130 puan) sordu
0 oy
1 cevap 130 gösterim
30 Kasım 2020 BETONARME YAPILAR kategorisinde Gamze (120 puan) sordu
Hoş geldiniz insaatsorucevap sitesi sizlere sorularınızın gerek diğer üyeler tarafından gerekse bizler tarafından titizlikle cevaplanması imkanını sizlere sunacaktır.Sormaktan çekinmeyin sorulmayan soru kalmasın. Diğer sorularınız için lütfen insaatsorucevap@gmail.com adresine mail atınız.

302 soru

316 cevap

35 yorum

247 üye

...