Merhaba Sayın Misafir! Öncelikle insaatsorucevap.com 'a hoşgeldiniz. İnşaat sektörünün en büyük bilgi alışveriş platformu olan insaatsorucevap.com 'dan daha fazla faydalanabilmek için üye olmanızı tavsiye ederiz. Üye olarak sitede daha fazla kaynağa ulaşabilme, sitedeki diğer üyeler ile etkileşimde olabilme ve daha pek çok imkana sahip olacaksınız. İyi günler dileriz.

Peteğe gelen borularin yeri önemli mi ?

+1 oy
104 gösterim
26 Ocak DİĞER kategorisinde sadotrabzon (130 puan) sordu
Merhaba  benim  evdeki  bütün  peteklere alttan ayni
yerden   2  boru  geliyor sağ  taraftan çapraz bağlantı
değil  ben  bunu  tam  tersi  yapmak  istiyorum peteği  çevirdiğim zaman  bu  sefer  giriş   soldan  olacak  2  borunun ama burda petekten gelen  borularin  yönü  değişmiyor o ayni  petekten  girişler   değişince bi  sıkıntı  oluştururmu mobil  sistem tesisat  döşendi  her petege  giden  boru  vanaları  ayri

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

0 oy
31 Ocak Admin (10,200 puan) cevapladı
Merhaba,

Açıkçası tesisatlarda genel mantık şudur;

Olabildiğince dirsek miktarını azaltmak, ve en kısa yoldan peteklere ulaştırmak. İster istemez boruların boylarında peteklere ulaşım biçimlerinde meydana gelen değişiklikler ısı farkını, maliyet farkını, işlevi etkileyebiliyor. Ancak size tavsiyem bu konuda uzman birinin gelip yerinde görmesini sağlamanız.

Kolay gelsin.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 159 gösterim
9 Ağustos 2018 BETONARME YAPILAR kategorisinde fahrisvd (120 puan) sordu
0 oy
0 cevap 1,537 gösterim
0 oy
1 cevap 6,630 gösterim
Hoş geldiniz insaatsorucevap sitesi sizlere sorularınızın gerek diğer üyeler tarafından gerekse bizler tarafından titizlikle cevaplanması imkanını sizlere sunacaktır.Sormaktan çekinmeyin sorulmayan soru kalmasın. Diğer sorularınız için lütfen insaatsorucevap@gmail.com adresine mail atınız.

302 soru

316 cevap

35 yorum

247 üye

...